התחדשות עירונית – היבטים חברתיים

התחדשות עירונית היבטים חברתיים
התחדשות עירונית – היבטים חברתיים

הליכי התחדשות עירונית, הכוללים תכניות פינוי-בינוי או תכניות המבוססות על תמ"א 38, מובילים לשינויים משמעותיים, לא רק בנוף האורבני של ערים בישראל, אם כי גם במרקם החברתי המאפיין אותן.
קראו בהרחבה על תמ"א 38 בתל אביב

ראשית, מדובר בשדרוג משמעותי ברמה הקהילתית.
כזה המפיח באמצעות בניין מודרני, חיים חדשים בשכונה או ברחוב. בכך יש בו בכדי לשפר לאין ערוך את איכות החיים של הדיירים המתגוררים בו, על כל המשתמע מכך.

עבור אנשים רבים, הליך של התחדשות עירונית הינו הזדמנות של פעם בחיים. אפשרות לשפר אחת ולתמיד את תנאי הדיור ולהעניק לבני המשפחה נכס משודרג.
לכך ישנן השפעות חברתיות ונפשיות לא מבוטלות, המובילות לא פעם לשיפור האנרגיות בתוך כתלי הבית ולתחושות חיוביות במיוחד.

בנוסף, על רקע המציאות הביטחונית בישראל, עבור משפחות רבות מקנה התהליך גם נגישות לממ"ד. עובדה שהינה כידוע בעלת חשיבות עליונה, התורמת משמעותית לחיזוק תחושת הביטחון, ועלולה אף להיות מצילת חיים (ונאחל שלא נצטרך חס וחלילה).

מומלץ לקרוא על דירות חדשות בתל אביב

רקמה חברתית אחת

תהליך התחדשות עירונית נחשב כמחולל צמיחה והתפתחות אורבנית. מטרתו היא להחיות את הרקמה העירונית הוותיקה לצד החדשה ולייצר באמצעותה רקמה חברתית אחת.

יתרה מכך, זהו תהליך בעל השפעה ניכרת על אוכלוסיות רבות ומגוונות, שהוכח ככזה המסוגל לחזק את החוסן הקהילתי, תוך שימור הזהות השכונתית והמאפיינים הייחודיים לה.

עם זאת, לא תמיד הכל ורוד. על מנת להוביל ליישום תהליכי התחדשות עירונית, נדרשת הסכמה בקנה מידה רחב בין הדיירים ומחזיקי הבעלות על הקרקע. במידה ולא קיימת תמימות דעים, הרי שניסיון העבר מלמד כי זהו עשוי להיות מתכון להתגלעות מחלוקות, שלעיתים עלולות להוביל עד לכדי פיצוץ המשא ומתן וטרפוד הפרויקט.

על מנת לוודא כי אכן בידינו היכולת להתגבר על 'המכשולים החברתיים' ולצלוח אותם בדרך למימוש פרויקט ההתחדשות העירונית מוצלח, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בנושא על בוריו. חברה שלה היכרות וניסיון עם הדקויות והרגישויות השונות, אשר פועלת בשקיפות מלאה מול הדיירים לאורך כל התהליך.

קראו גם – פרויקטים חדשים בתל אביב
וגם – פרויקטים חדשים בהרצליה

גלים התחדשות עירונית הינה חברה בעלת ניסיון עשיר ביישום פרויקטים של התחדשות עירונית, גאה לקחת חלק במהפכה האורבנית. יחד נדאג להוביל אתכם להצלחה ביישום פרויקט אצלכם בבניין.